CHCESZ OBNIŻYĆ POZIOM GLIFOSATU W ORGANIZMIE? POSTAW NA EKO! (BADANIA)

Chcesz obniżyć poziom glifosatu w organizmie? Postaw na produkty ekologiczne. Recenzowane badanie opublikowane w czasopiśmie Environmental Research wykazało, że poziom glifosatu w ciałach uczestników badania spadł drastycznie po zaledwie sześciu dniach na diecie organicznej.

Postaw na EKO!

Badanie opublikowane w czasopiśmie Environmental Research jest pierwszym badaniem, w którym ustalono, jak dieta organiczna wpływa na zatrucie organizmu glifosatem, aktywnym składnikiem chwastobójcy Roundup® firmy Bayer AG, najpowszechniej stosowanego pestycydu na świecie.

W badaniu wykazano, że poziom glifosatu w ciałach uczestników spadł średnio o 70% po sześciu dniach na diecie organicznej.

Wyniki te wskazują również, że dla ogółu populacji żywność, którą spożywamy, jest głównym sposobem narażenia organizmu na ten pestycyd.

dieta-organiczna.jpg
foto.depositphotos.com

Glifosat odkryto u wszystkich uczestników badania, w tym dzieci w wieku od czterech lat.

Stwierdzono również, że średni poziom glifosatu u dzieci był około 5 razy wyższy niż u dorosłych.

Wraz z wcześniejszymi badaniami oraz z badaniem towarzyszącym z 2019 r., dane te stanowią najbardziej kompleksową analizę naukową pokazującą, że dieta organiczna szybko i radykalnie zmniejsza narażenie na toksyczne pestycydy, w tym glifosat, organofosforany, pyretroidy, neonikotynoidy i 2,4-D.

Rolnictwo ekologiczne zabrania stosowania tych i ponad 900 innych toksycznych pestycydów dozwolonych w rolnictwie, któremu daleko od ekologii.

Naukowcy prowadzący badanie są pozytywnie zaskoczeni faktem, że poziom tego toksycznego pestycydu spadł tak drastycznie po niecałym tygodniu diety organicznej.

Są jednak zaniepokojeni tym, że ​​większość z nas nieprzerwanie spożywa żywność zawierającą glifosat.

To skutkuje codziennymi dawkami tej substancji chemicznej dostarczanej nieprzerwanie do organizmu od śniadania do kolacji.

Toksyczny glifosat

Glifosat został sklasyfikowany  przez Światową Organizację Zdrowia jako prawdopodobny czynnik rakotwórczy dla ludzi.

Zbyt wysokie poziomy glifosatu w organizmie są powiązane z wysokim wskaźnikiem chorób nerek w społecznościach rolniczych oraz ze skróceniem trwania ciąży.

Badania na zwierzętach i testy biologiczne łączą glifosat i jego preparaty z zaburzeniami endokrynologicznymi, uszkodzeniem DNA, obniżoną czynnością plemników i stłuszczeniem wątroby.

W środowisku glifosat został powiązany z dziesiątkowaniem populacji motyli i spadkiem liczby pszczół.

glifosat..jpg
foto.depositphotos.com

Zwiększone narażenie na glifosat w diecie ułatwiają prawne regulacje zezwalające rolnikom na stosowanie herbicydów (m.in. Roundupu) podczas upraw.

Kukurydza, ziemniak, burak cukrowy, pietruszka, marchew, por, cebula, szparagi, rzepak ozimy, pszenica ozima, pszenica jara, pszenżyto oz., żyto, jęczmień jary, łubiny, bobik, groch, peluszka, fasola, soja, gorczyca biała, sarepska, len oleisty, jabłoń, grusza, śliwa, czereśnia, wiśnia, porzeczka czarna, czerwona, biała, agrest, malina, borówka wysoka, orzech laskowy, włoski, winorośl… – to do nich zaleca się stosowanie Roundup.

Glifosat jest coraz częściej stosowany również w produktach spożywczych, takich jak pszenica, owies i fasola, tuż przed zbiorami w celu równomiernego wysuszenia upraw, co prowadzi do wysokiego poziomu pozostałości tej substancji chemicznej w żywności.

⇒ Czytaj także: ORGANIZMY DZIECI W POLSCE SĄ STRUTE GLIFOSATEM!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.