UWAŻAJ – TE LEKI DAJĄ INTENSYWNE SKUTKI UBOCZNE

Leki są uzależniające, zauważyliście, że gdy często braliście lek przeciwbólowy (ten sam), to zaczyna on powoli przestawać działać, bądź jego działanie jest osłabione lub opóźnione? To dlatego, że nasz organizm się do niego zaczął przyzwyczajać i przestaje na niego reagować w taki sposób, jak reagował na początku jego stosowania, przyjmowania

.

Najczęściej przepisywanymi lekami terapeutycznymi w naszym społeczeństwie, są leki przeciwbólowe, przeciwdepresyjne. a także leki na cholesterol (przeciwhiperlipidemiczne).

Zajmijmy się jednak lekami, które dają naprawdę bardzo intensywne, a często i niebezpieczne dla zdrowia skutki uboczne.

Można je bowiem podzielić na pięć podstawowych grup, a są to:

Opioidy

Kojarzą nam się z opium – więc narkotykiem – są więc bardzo silnie uzależniającymi lekami.

Są one zwykle przepisywane dla tych pacjentów, którzy skarżą się na silne bóle różnego pochodzenia (nawet bóle mięśni), są one zapisywane również osobom, które chorują na raka, bądź na inne, bardzo poważne dolegliwości.

Leki te jednak, jak już wspomnieliśmy nie są dobrym rozwiązaniem na „dłuższą metę”, bo bardzo uzależniają.

Nawet Ci pacjenci, którzy brali leki typu opioid przez naprawdę krótki czas, przyznają, że zaczęli przekraczać zapisane dawki, albo nawet byli na krawędzi uzależnienia się od nich.

Jeśli więc przydarzy nam się coś (operacja, silne bóle związane z rekonwalescencją) i lekarz zapisze nam opioidy zapytajmy go, czy jednak nie ma bardziej naturalnych leków, mniej uzależniających, jeśli boimy się uzależnienia.

Wiele jest bowiem leków bezpieczniejszych, a także naturalnych metod radzenia sobie z bólem.

Antydepresanty

O tych również każdy z nas słyszał, bowiem nasze społeczeństwo od wielu lat boryka się z różnego rodzaju depresjami i chorobami psychicznymi, z roku na rok osób takich przybywa.

Jako ciekawostkę można dodać, że w samej Polsce w 2012 roku, do brania leków antydepresyjnych przyznało się – uwaga! – ponad milion Polaków.

Teraz liczba przepisywanych pudełek antydepresantów wzrosła aż do czterech milionów…

Jakie są efekty uboczne, zażywania tego typu leków? Są one dość poważne.

Nie tylko pojawia się przyrost masy ciała, ale również bezsenność, nudności, spadek libido, zaparcia, drażliwość, lęki różnego typu.

Ciekawostka – wśród nastolatków, którzy przyjmują leki antydepresyjne, zauważono niepokojącą skłonność do prób samobójczych.

Niektórym leki antydepresyjne owszem pomagają, innym jednak nie.

Warto pamiętać, że zawsze istnieje wiele innych sposób, na walkę z nawet tak ciężką choroba, jaką jest depresja.

Odpowiednia dieta, przyjmowanie magnezu, kąpiele w magnezie, picie dużej ilości wody, picie wielu rodzajów ziół – mogą wspomóc i to często w bardzo skuteczny sposób walkę z depresją.

Statyny

To leki znane raczej dorosłym osobom, przepisywane przez lekarzy na wysoki poziom cholesterolu.

To bardzo często zażywane leki,  często niestety bez powodu.

Przyjmują je osoby, które nie mają złego cholesterolu, biorą je zapobiegawczo, a to wielki błąd.

Skutkami ubocznymi brania takich leków i to nawet przez nie długi czas, to bóle głowy, migreny, bóle mięśni, bezsenność, nudności, wzdęcia, gazy, biegunka, a nawet alergie skórne – wysypki różnego rodzaju.

Tego typu leki, naukowcy wiążą z deficytem witaminy K2 w naszym organizmie a także koenzymu Q10, zwiększa się też ryzyko zachorowania na raka piersi i cukrzycę.

Leki te, mogą również zwiększać ryzyko pojawienia się Parkinsona, którego każdy z nas, na pewno zna i nie trzeba tłumaczyć, jak trudną jest chorobą.

Prednizon (steroid wielozadaniowy)

To lek, który lekarze przepisują przy chorobach autoimmunologicznych (takich jak chociażby: reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, a nawet wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

Lek ten jednak… działa poprzez stłumienie naszego układu odpornościowego, wtedy ma za zadanie rozpocząć atak na samego siebie, ale niestety – stajemy się później bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje.

Jeśli będziemy stosować tego typu leki przez dłuższy czas… może skończyć się to dla nas przenoszeniem tkanki tłuszczowej w dane miejsca ciała (talia, plecy, twarz, szyja).

Leki te, powodują również niskie libido, trądzik, trudne, bolesne miesiączki, siniaki różnego typu – nawet jeśli kiedyś, nawet przy mocnym uderzeniu – nie pojawiały się one na naszym ciele.

Do skutków ubocznych, na które skarżą się pacjenci przyjmujący Prednizon należą: problemy z nastrojem, bezsenność, zawroty i bóle głowy, mdłości i wzdęcia.

Inhibitory pompy protonowej

Leki tego typu są najczęściej przepisywane pacjentom u których zdiagnozowano refluks żołądkowy.

Jednak udowodniono, że mogą one być powiązane z powodowaniem takich chorób jak: zawały serca, niewydolność nerek czy demencja.

Leki te powodują również niski stan magnezu w organizmie, przewlekłe zaparcia, zwiększone ryzyko łamliwości kości.

Jeśli więc masz brać jeden z tych leków, warto się nad tym zastanowić i skorzystać z innej, zdrowszej alternatywy, bo ona istnieje – istnieje praktycznie w każdym przypadku.

Możemy skorzystać z medycyny naturalnej, którą stosuje się w dzisiejszych czasach coraz częściej.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.