PRAWDZIWY HORROR POLOWANIA NA SŁONIE – SZOKUJĄCE ZDJĘCIA Z AFRYKI

Prawdziwy horror polowania na słonie w Afryce ukazał na zaledwie jednym zdjęciu fotograf Justin Sullivan. Przerażające zdjęcie zmasakrowanego słonia, ukazuje prawdziwe kulisy polowania na kość słoniową w północnej Botswanie.
Szokująca fotografia
Fotograf Justin Sullivan z Kapsztadu w RPA używając drona, sfotografował zwłoki okaleczonego słonia afrykańskiego z odciętą i rzuconą obok trąbą oraz wyrwanymi kłami.
Według doniesień kłusownicy używają pił łańcuchowych do odcinania trąby i kłów tych potężnych zwierząt.
Zdjęcie to wywołało wiele kontrowersji.
Fotografia Justina została nawet nominowana do wzięcia udziału w prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotografii prasowej Andrei Stenin.
Po opublikowaniu zdjęcia w Internecie ludzie zareagowali mieszanymi uczuciami gniewu i smutku, zwłaszcza w związku z niedawnym zniesieniem zakazu polowań w Botswanie.
Jednak zdjęcie to doprowadziło również do konstruktywnego dialogu na temat tego, jak możemy zapobiegać kryzysowi ekologicznemu i chronić afrykańskie słonie.
Afrykański pogrom słoni
Obecnie w Botswanie jest największa populacja słoni w Afryce i jednocześnie najmocniej wzmożone kłusownictwo.
Jest ich tam ponad 135 tysięcy, aczkolwiek według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody liczba afrykańskich słoni spadła o około 111 tys. do 415 tys. w ciągu ostatniej dekady.
Rocznie ofiarami polowań pada ok. 30 tys. słoni, które zabija się i okalecza ze względu na pozyskiwanie kości słoniowej.
Horror afrykańskiego pogromu na słonie przybrał na sile w momencie, gdy po pięciu latach funkcjonowania ostrych restrykcji, w maju 2019 roku przywódca Botswany, Mokgweetsi Masisi, zniósł zakaz polowań na te ssaki.
Za zniesieniem zakazu opowiadali się ci, którzy „troszczyli się” o poprawę warunków życia i pracy lokalnych rolników, którym zwierzęta dewastują uprawy.
Jednak obrońcy dzikiej przyrody nie mają wątpliwości, że takie zmiany to wyrok śmierci na cały gatunek.
Polowanie na słonie w Botswanie przybrało już teraz charakter masowej rzezi, której okrutny obraz przedstawia fotografia Sullivana.
⇒ Czytaj także: SINGAPUR: UDAREMNIONO REKORDOWY PRZEMYT KOŚCI SŁONIOWEJ
*Niebieską czcionką oznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.
https://www.youtube.com/watch?v=8AwRkOaqPsQ