DESZCZ JEST OBIECUJĄCYM ŹRÓDŁEM ENERGII ODNAWIALNEJ
Deszcz, a nie słońce, może stać się wkrótce jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej wydajnych sposobów pozyskiwania energii.Naukowcy z całego świata eksperymentują z różnymi opcjami energii odnawialnej od wielu lat. Poczyniono znaczne postępy we wprowadzaniu niektórych z tych technologii na rynek. Teraz czas na wykorzystanie deszczu.
Zespół badawczy kierowany przez naukowców z City University of Hongkong opublikował komunikat prasowy proponujący nowy sposób wykorzystania energii planety.
W oświadczeniu ogłoszono opracowanie nowej formy generatora kropelkowego energii elektrycznej (DEG), który obiecuje wykorzystać energię kinetyczną padającego deszczu.
Naukowcy opracowali generator, który ma strukturę przypominającą tranzystor polowy (FET) i wykorzystuje jego efekt w celu natychmiastowego wytworzenia zaskakująco wysokiego napięcia z kropli wody – pojedyncza kropla może zebrać 140 V lub wystarczającą moc, aby na krótko zapalić 100 małych żarówek LED.
Naukowcy stwierdzili, że wcześniejsze generatory bez struktury tranzystorowej wytwarzały „tysiące” razy mniejszej gęstości mocy natychmiastowej.
Odkrycia chińskich naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Nature pod tytułem „Generator kropelkowy energii elektrycznej o wysokiej gęstości mocy chwilowej”.
Profesor Wang Zuankai z Wydziału Inżynierii Mechanicznej City University, jeden z głównych badaczy, uważa, że ta metoda gromadzenia energii może pomóc w wytworzeniu energii w każdej przestrzeni, na którą woda spada lub w której się przemieszcza.
Potrzeba jednak jeszcze wiele badań i prac, które należy wykonać, zanim ta koncepcja zostanie wykorzystana do wprowadzenia produktu na rynek.
⇒ Czytaj także: GENERATOR EFEKTU SEARLA, CZYLI UKRYWANA DARMOWA ENERGIA ELEKTRYCZNA I ANTYGRAWITACJA
♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie ⇒ KLIK
♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu ⇒ KLIK
♦ Współpraca reklamowa na portalu ⇒ kontakt@odkrywamyzakryte.com
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.